Jdi na obsah Jdi na menu
 


40. VÝROČÍ ZALOŽENÍ OSADY oslava

Tak a máme to za sebou ... bohužel

Účast na akci byla hojná ... 100%, abecední pořadí účasti:

Bizon - Drobek - Faša (Saigon) - Kuba -  Leoš -

Madam - šan - Orel - Papino (není člen) - Sigi

Ahoj kamarádi z osady a ostatní,

ve dnech 29. a 30. května 2010 se sešla osada T.O. Full Moon v plném počtu na oslavě 40. výročí založení osady v krásných lesích u Jakartovic. Jelikož už máme svoje roky, nikdo nepamatuje KDY TO PŘESNĚ BYLO. Cancáky neobsahují žádný "historický zápis" je však zcela jasné, že přejmenování z T.O. Gepardi na T.O. Full Moon proběhlo v roce 1970. Už se ani přesně neví, kdo byl otcem myšlenky znovu změnit název osady.

Z akce 40. výročí založení osady máme krásné zážitky a milé vzpomínky a také krásné fotky, které se postupně objeví ve fotogalerii.

VÝZVA OSADNÍKŮM: Bude príma, když každý z účastníků oslavy napíše pár řádků o této akci pro naši webovou stránku. Stačí vlastní dojmy a pocity, stačí zajímavý postřeh, vtipná poznámka, krátká zajímavá úvaha.

Děkuji za pochopení.

Bizon

Brno, 1. června 2010

Názory a postřehy z Jakartovic 2010:

Já jsem nadšený kamarádskou atmosférou a soudržností všech členů osady. Chtěl bych vám popřát hodně zdraví, aby jste mohli prožít ještě hodně takových příjemných setkání.

Papino, Ostrava-Poruba, 2. června 2010

---------------------------------------------------------------------------------

40 let jsem v Jakartovicích nebyl, ale je to tam stále pěkné.

Leoš, Ostrava-Dubina, 6. června 2010

----------------------------------------------------------------------------------

Tak jsme se sešli v plném počtu v místech drahých v srdcích zakládajících členů „TO-Full Moon“. Jakartovice, blízce místa - zvané Břidličná.

Sraz byl dlouho připravován a plánován organizátorem a motorem osady, BIZONEM. Přivítání všech bylo bouřlivé a srdečné. Prach z cesty jsme spláchli v místním pohostinství zv. PENZION NAD STÁJÍ, kde probíhalo nefalšované koňské rodeo-pokouřilo se z prvních dárečků a to z FM viržínek.

Je až s podivem, že se všichni poznali, roky nám všem ubraly na vzhledu, ale přidaly na zkušenostech a u odpoledního ohně jsme si pěkně potlachali. Takový malý POTLACH. Byla provedena i obchůzka míst trempování a místa založení osady, vzpomínkové úryvky z dob dávno minulých i z dob nedávných, a najednou nám bylo všem daleko méně let, než  ve skutečnosti je, vzpomínalo se i na pardy, kteří již nejsou mezi námi. Navečer jsme si rozdali upomínky-vzpomínkové cancadla, placky, rozvinula se nová osadní vlajka, pustili jsme se do výročního BM dortu a narazili soudeček dobrého piva také z FM, začali jsme se cpát předem naloženými, čerstvě rožněnými Steaky z Malenovic. Následoval zpěv sólový i sborový, doprovázený kytarovými songy nebo naopak. To vše do prvních dešťových nočních kapek deště, kdy hvězdy zakryly mračna. Postupně jsme odcházeli spát, zhruba podle věku, nejmladší první, nejstarší před rozedněním. V chatce se pak rozléhal zvuk podobný práci lesních dělníků, hromadně kácící les motorovými pilami různých značek a výkonů. Nad ránem se vstávalo ve stejném pořadí, jak se uléhalo z důvodu hluku přesahující 100 Dcb, který se začal podobat invazi sovětských strojů v r. 1968 na Ruzyni. Po snídaní, která se skládala z tekutin vyšších stupňů procent zv. destilát či pálenka, kávy, čaje, benzínového chleba (již vyčichlé oktany) uzenin a pomazánek, jsme pokračovali v hodnotných debatách jako jsou volby a ekonomicko-politická situace v Súdánu.

Čas našeho setkání se naplnil a po úklidu našeho působení v místě,jsme se připravovali na odjezdy různými směry - Hradec Králové, Brno, Ostrava, Frýdek-Místek, Malenovice - loučení bylo srdečné, nové přátelství navázáno, slibem utvrzeno dalšího setkání v tak hojném počtu a na závěr všem zúčastněným (včetně manželek, družek, milenek, apod.) vysloveno pozvání od Faši-Saigona a Madam na sraz u nás na srubu - chatce zv. SUPOVNA na Vysočině  a to v době 4.7. - 6.7.2010.

Závěr:  Není co dodat - krásné, kouzelné, příjemné.

 

Faša-Saigon + Madam, Brno-Královo Pole, 14. června 2010