Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktualizace v posledních letech neproběhla, co je uvedeno, dosud platí ...

 

 

Skutečné nezbytné krátké úvodní motto zní:

 

Stará láska nerezaví 

 

a nebo

 

Stará parta nerezaví?

 

Někdy asi skoro dvacet let zpátky jsme se začali někteří vracet zpět do lesů. Sice jen jednou ročně, ale zato s železnou pravidelností. A hádejte kam? Do krásných Jakartovic, do lesů a lomů za malou vesnicí.

Nejprve vzali Bizon a Drobek své nejmladší dcery a hurá na malý vandr do Jakartovic, nebo také jinde (Smrk, Dolní Lidéčko, apod.). Holky, ale rychle odrostly a už s námi nechtěly jezdit ven jen tak, pod širák. Máme to v sobě – tu touhu vyjet, vyrazit do lesů jen s kytarou a ueskou a toulat se a spát pod širákem.

Nadešel rok 2004 a do Jakartovic na malý vzpomínkový vandr na konci května vyrazila malá osadní skupinka: Bizon – Drobek – Orel – Míšan – Taxi.

A pamatujte co psal ve svých skvělých knížkách Jestřáb (Jaroslav Foglar):

 

„To pravé dobrodružství neprožije ten, kdo sedí doma.“

Prostě ještě pořád jsme a žijeme a je třeba se čas od času sejít pokecat si, zahrát na kytary a zazpívat, zavzpomínat na staré dobré časy a mít se zase fajn. Ti otrlejší trampíci si troufnou ještě občas na malý vandr. A jak to bude s námi za pět, sedum, deset let? To nikdo neví a nemůže vědět.

 

Važme si prosím krásné přítomnosti

 

Poslední vandr v Jakartovicích

 

VAROVÁNÍ ... tato stránka je přístupna pouze návštěvníkům nad 21 let, děkujeme za pochopení

smiley Na vandru v Jakartovicích se vždy stane něco milého a překvapivého, jako je pěkné a slunečné teplé počasí, potkání nových kamarádek a kamarádů, nalezení opuštěného tábořiště se zbytky proviantu, nález zapomenuté houbařské kudly, nález ohořelé uzlovačky, náhodná návštěva neznámých kamarádek a kamarádů na kempu nebo u večerního ohně, nález zbytku maskášové celty, objevení nové zapomenuté a utajované štoly, nalezení zapomenuté a opuštěné trampky, nález bedny do whisky, nález bedny s nedopitou whisky, zbytky lana, nález nového pramene vody, objevení nového kempu, nalezení starého kempu na který jsme již zapomněli, nalezení starého ohořelého cancáku, nález camrátka, nález skautského odznaku, nález pionýrského šátku, nález ohořelého trsátka neznámé výroby, nález prasklé struny z kytary, bendža nebo dokonce basy, apod. cheeky

Naposledy se nám podařilo narazit na skupinu bojácných dívčin, které se chystaly na lov divé zvěře, aby si zachránily holé životy před zhynutím hladem. Obětaví trampíci naší staré a zkušené trampské osady tyto dívky pochopitelně zachránili tím, že jim poskytli nejen své pozorně střežené špekáčky, týden čerstvý chleba, jedlé utopence, moravský špek a osadní soudek rumu, ale rádi propůjčili sličným divoženkám také své hřejivé spací pytle heart

Další líčení událostí je již mládeži do 21 let nepřístupné za což se pochopitelně pokorně omlouváme ...

Zklamanému čtenáři na tomto místě nabízíme jen jednu, jedinou fotku. Dychtivému čtenáři nezávazně radíme, aby se na tyto stránky a na tuto část vrátil opět zhruba do 1 roku, kdy bude dokončena vědecká rozprava na osadě o vyvěšení další odvážných fotek krásných dívek a rozhodnuto zda ano či ne.

 

 

 

 

mmm.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za úplnost, správnost a pravdivost tohoto zápisu, Bizon cool

 

toho času zástupce šerifa T.O. Full Moon (čti jako úplněk)

 

Šerif osady zastřelen v minulém století neznámým desperátem.